Kontaktujte násRENTeGO - Často kladené otázky

FAQ –Nejčastější otázky

Obsah

 1. Jak zjistit cenu a dostupnost bytů a rezervovat online?
 2. Co dělat, když nástup do bytu je až večer a my přijíždíme už ráno? Nebo odjíždíme až večer, ale check-out je v dopoledních hodinách?
 3. Co dělat, pokud jsme udělali lastminute rezervaci a není dostatek času na zaslání klíčů od bytu?
 4. Mám slevový kód, ale sleva se neprojevila během online rezervace, je to v pořádku?
 5. Jak přesně probíhá pronájem bytu?
 6. Jaký je minimální počet nocí?
 7. Jedeme autem, kde ho zaparkovat?
 8. Jak si nejlépe užít Prahy i s malým rozpočtem?
 9. Sháníme byt pro 2 osoby, ale všechny už jsou obsazené. Co máme dělat?
 10. Jak se dopravit z letiště do našeho bytu (a zpátky...)?

 

1.Jak zjistit cenu a dostupnost bytů a rezervovat online?

 • Nejlepší způsob je vyhledávání podle dat na našich internetových stránkách. Pokud jste skupina o vice než 10 lidech, v sekci “Skupiny” najdete nabídku bytů, které jsou ve stejné budově.

 

2.Co dělat, když nástup do bytu je až večer a my přijíždíme už ráno? Nebo odjíždíme až večer, ale check-out je v dopoledních hodinách?

 • Dejte nám vědět co nejdříve. Pokud bude bude byt volný, 2 až 3 dny před Vaším příjezdem Vám zašleme nový kód, který Vám umožní dřívější nástup nebo pozdější opuštění bytu.
 • Pokud přijíždíte brzy ráno po vyčerpávající cestě, doporučujeme Vám garantovaný dřívější check-in za 50% ceny z předcházející noci.
 • V každém případě si Vaše zavazadla můžete odložit v úschovně zavazadel na autobusovém nádraží Florenc – Informace o úschovně zavazadel a možnostech dřívějšího check-inu/pozdějšího check-outu získáte kliknutím na následující odkaz: rady pro dřívější příjezd a pozdější odjezd

3.Co dělat, pokud jsme udělali lastminute rezervaci a není dostatek času na zaslání klíčů od bytu?

 • Zastavte se v naší kanceláři. Máme přizpůsobivou otevírací dobu (stačí nám dát pouze vědět, v kolik přijedete), takže se můžete u nás snadno stavit a vyzvednout si klíče…

4.Mám slevový kód, ale sleva se neprojevila během online rezervace, je to v pořádku?

 • Ano, sleva Vám bude odečtena až později během zpracovávání potvrzení o rezervaci (proces ještě není automatický, ale v potvrzení o rezervaci si můžete zkontrolovat, že sleva byla zahrnuta. Pokud ne, dejte nám prosím vědět co nejdříve).

5.Jak přesně probíhá pronájem bytu?

 • Nejlepší řešení je přečíst si naší příručku uživatele v sekci “O nás” na našich internetových stránkách.

6.Jaký je minimální počet nocí?

 • 3 noci, ve výjimečných případech i 1 nebo 2 noci (pokud Vaše rezervace navazuje těsně před nebo za další rezervaci)

7.Jedeme autem, kde ho zaparkovat?

 • Doporučujeme Vám auto odložit na hlídaných parkovištích, krádeže aut jsou v Praze poměrně časté - Pro informace o doporučených parkovištích a cestě zpět MHD klikněte na doporučené parkovište v Praze

8.Jak si nejlépe užít Prahy i s malým rozpočtem?

Celkově v Praze je levněji než například v Londýně, takže během svého pobytu máte možnost navštívít operu za 25 euro, dát si koktejl za 5 euro, pivo za 1 euro a restaurace jsou třikrát až pětkrát levnější než v Londýně.

 • Ušetřete na dopravě: : v našem průvodci v sekci “Praha info” získáte informace o nízkonákladových leteckých společnostech a talší tipy pro různé oblasti a země.
 • Ušetřete na ubytování:
  • Vyberte si RENTeGO! Naše byty jsou levnější než hotely, ale se srovnatelnými službami a umístěním (pokud najdete něco levnějšího, zkontrolujte prosím, kde se nachází)
  • Vyberte si období: naše ceny (i ostatních ubytování) se mění podle doby, v jakou přijedete. Nejdražší je léto (od 15.července do 15.srpna), Nový rok, prodloužené víkendy a státní svátky.
  • Vyberte si správné dny: noci od neděle do čtvrtka jsou až o 25% levnější než noci od pátku do soboty
  • Dlouhodobý pobyt: čím dělé zůstanete, tím méně budete platit za noc. Nabízíme Vám možnost vybrat si přesně tolik nocí, kolik potřebujete a zaplatit pouze za ně, dokonce i za krátký pobyt jako jsou 2 nebo 3 noci. Ale 7 denní pobyt Vás vyjde na noc levněji než 2 denní pobyt. Je to dáno fixními náklady spojenými s každým pobytem (úklid, prádelna, vyřízení rezervace, atd), které se lepe rozpočítají do delšího pobytu. Navíc krátkodobý pobyt zvyšuje riziko, že se byt před a po Vašem pobytu neobsadí (pokud si zamluvíte 2 noci namísto 7, stále musíme najít někoho, kdo bude chtít  například 2 dny před Vaším pobytem a 3 dny po Vašm pobytu...)
  • Vyberte si byt : musíte dodržovat maximální kapacitu uvedenou v popise bytu, nicméně ceny jsou sestavovány podle doporučené kapacity. Například v bytě č.3 - Lili může být až 6 osob (maximální kapacita), pokud 3 osoby budou spát ve stejné místnosti, i když doporučená kapacita bytu jsou 4 osoby (klasický komfort - 2 osoby v jedné místnosti). Tímto způsobem ušetříte až 30% na osobu...
  • Samozřejmě si můžete vybrat jiné řešení než naše byty, obzvlášť pokud je cena Vaše jediné kritérium.
 • Obvykle pokud najdete levnější ubytování, pravděpodobně to bude za cenu: 
  • Menšího pohodlí : pokud Vám nevadí, že koupellnu budete sdílet s neznámými lidmi, v tom případě jsou pro Vás hostely výhodnější.
  • Horšího umístění : většinu času strávíte v dopravních prostředcích, hůře v dopravních zácpách, jelikož pražské památky jsou situované na velmi malém území (z toho důvodu nabízíme pouze byty přímo v centru). Proto opravdu velmi dobže zkontrolujte umístění ostatních nabídek: Praha je veliká a i když se stále budete nacházet v Praze, můžete být až 12 kilometrů od centra města...
 • Ušetřete na jídle :
  • Restaurace v Praze jsou 3 až 5x levnější než v Londýně nebo USA, takže se nemusíte omezovat. Samozřejmě ještě levněji vyjde, když si vaříte sami. Všechny naše byty mají k dispozici vybavenou kuchyň nebo kuchyňský kout. Sice nedostatečné, abyste své přátelé okouzlili špičkovou francouzskou delikatesou, ale dostačující na přípravu snídaně a jednoduchých jídel.
  • Další trik: obyčejně restaurace servírují velmi štědré porce, takže pokud nesníte vše najednou, nechte si zbytek zabalit s sebou. Takto získáte výtečné jídlo, které si pouze ohřejete v mikrovlné troubě (velmi praktické, pokud Vás v noci přepadne hlad). Je to taktéž zdravější než se přejíst a ekonomičtější než jídlo vyhodit.

9.Sháníme byt pro 2 osoby, ale všechny už jsou obsazené. Co máme dělat?

 • Podívejte se na byty pro 3 osoby, stále mají srovnatelné ceny s hotelovými pokoji pro 2 osoby.
 • Zkuste pozvat své přátelé a příbuzné, aby jeli s Vámi, takže byste si mohli sdílet větší byt.
 • Pošlete nám zprávu s Vaším požadavkem. Je možné, že máme nový byt pro 2 osoby, který ještě nebyl zveřejněn. Také Vám můžeme udělit speciální slevu na byt pro 3 za cenu 2 osob, pokud bude vhodný byt k dispozici.

10.Jak se dopravit z letiště do našeho bytu (a zpátky...)?

V následujícím odkazu si můžete stáhnout a přečíst kompletní informace, jak se dostanete z letiště do Vašeho pronajatého bytu využitím taxi služby nebo městskou hromadnou dopravou: cesta z letiště do bytu.